Ekoterroryzm .
Serwis znalezionych frazLinki
- Ashley...
- BEZPŁATNE BADANIE WZROKU !!!
- Nowy portal poświęcony karierze studentów i absolwentów
- wyjazdy studenckie
- ZnS
- Sonderaktion .
- Analiza patologii władzy na przykładzie Łodzi...
- Pyrland Park na Malcie - pierwszy Park Linowy w Poznaniu !
- Czy powstał naród PRLowski ?
- Praca w biurze
- Poszukiwany WOLONTARIUSZ/KA - Wybory Parlamentarne
- zanotowane.pl
- doc.pisz.pl
- pdf.pisz.pl
- windykator.xlx.pl
Ashley...
Wochy: protest badaczy przeciwko akcjom obrocw praw zwierzt
Badacze z instytutw naukowych we Woszech buntuj si przeciwko akcjom obrocw zwierzt, protestujcych przeciwko ich wykorzystywaniu w badaniach naukowych. Po serii demonstracji wymierzonych w nich teraz naukowcy postanowili wyj na ulice.
- Dosy atakw na laboratoria naukowe, my ratujemy ycie ludzkie - pod takim hasem protestuj badacze, ktrzy mwi, e ich placwki zostay spldrowane i poniosy szkody materialne w rezultacie gwatownych protestw obrocw praw zwierzt.
Badacze argumentuj, e nie mona cakowicie zrezygnowa z wykorzystywania zwierzt do bada, gdy tego ich zdaniem wymaga troska o zdrowie ludzi i postp w naukach medycznych.
Do protestw przyczaj si pracownicy placwek badawczych z rnych regionw Woch, midzy innymi grupy Pro-Test Italia i Molecularlab. Organizuj si gwnie w internecie i zapowiadaj manifestacje.
Pierwsza odbdzie si w sobot w Mediolanie pod hasem: "W obronie bada naukowych, ktre ratuj ycie". Z tej okazji jej uczestnicy i promotorzy ogosili manifest, w ktrym owiadczyli, e czuj si w obowizku "odpowiedzie na ekstremistyczne akcje woskich obrocw zwierzt".
- Trzeba odda gos instytucjom i naukowcom - zastraszanym i zmuszonym do milczenia przez rosncy ekstremizm obrocw zwierzt - ogosili organizatorzy akcji protestacyjnej. Podkrelili, e bd broni "prawa badaczy do pracy w klimacie spokoju i bez pogrek".
Poza tym domagaj si uznania ich pracy, majcej na celu - jak przypomnieli - rozwj rnych terapii.
Pracownicy laboratoriw i instytutw zapowiedzieli, e bd rozpowszechnia informacje na temat swej pracy, jej zasigu i korzyci, jakie z niej pyn.
....
W calej rozciaglosci popieramy nauke ! Owszem brzydzi nas bezsensowne znecanie sie nad zwierzetami ale to nie sa ludzie ! Sa to istoty nie majace godnosci rownej ludziom ! I w zadnym wypadku nie wolno tego zrownywac . Bo jesli tak to jedzenie miesa to co ? Kanibalizm . A farma hodowlana to co Auschwitz ?
Widzimy ze to jest dewiacja umyslu zrownywac zwierzeta z ludzmi .
Zwierzeta traktujemy uzytkowo . Czyli na ile sa nam przydatne do godnych celow . A poniewaz sa zywe nie zadajemy im niepotrzebnych cierpien . Ale nie da sie tak aby zadnych nie zadac . Stad w imie wyzszych celow poslugujemy sie nimi . Medycyna to znakomity przyklad !
Precz z ekoterrorem !
Umierajca studentka pada ofiar grb w internecie
Studentka weterynarii wywoaa burz w internecie, po tym, jak publicznie popara eksperymenty medyczne przeprowadzane na zwierztach. Woszka cierpi na niezwykle rzadk chorob i leki testowane w laboratoriach pomagaj jej w leczeniu – podaje BBC.
Caterina Simonsen otrzymaa ponad 500 obraliwych wiadomoci na jednym z kont spoecznociowych, 30 osb grozio jej mierci. Fal nienawici wywoao zdjcie, ktre kobieta opublikowaa w internecie.
- Mam 25 lat dziki badaniom, ktre oparte s m.in. o eksperymentach na zwierztach. To wanie ta wiadomo umieszczona pod fotografi wywoaa fale krytyki we Woszech.
"Dla mnie moesz umrze nawet jutro", "Nie powicibym dla ciebie nawet ryby" – to tylko niektre komentarze, ktre pojawiy si na stronie po opublikowaniu wiadomoci.
Oburzenie aktywistw walczcych o prawa zwierzt budzi rwnie fakt, e mieszkajca w Padwie Simonsen studiuje weterynari. Kobieta jest studentk Uniwersytetu w Bolonii.
- Bez bada, byabym martwa w wieku dziewiciu lat – tumaczy studentka w nagraniu wideo, ktre opublikowaa, jako odpowied na ataki internautw.
Simonsen cierpi z powodu czterech rzadkich chorb genetycznych i nie moe oddycha bez pomocy respiratora.
Badania w laboratoriach z udziaem zwierzt budz oglne kontrowersje. Wielu ludzi zdecydowanie sprzeciwia si ich uywaniu w eksperymentach, argumentujc to brakiem etyki i okruciestwem.
...
Kolejny rodzaj nazizmu . Ekonazizm . Gotowi eksterminowac ludzi aby tylko kochane zwierzatka mialy lepiej . Swiat bez Boga jest potworny . POPIERAMY JA CALYM SERCEM ! BADZ DZIELNA !!! ZERO TOLERANCJI DLA EKONAZIZMU ! Z NAZISTAMI SIE NIE DYSKUTUJE !
Ruszy na pomoc psu. Sam zgin pod koami pocigu
Tragiczna historia z San Diego. Waciciel labradora wybra si ze swoim ulubiecem na codzienny spacer. Gdy spuci zwierz ze smyczy, zwierz nagle przestraszyo si gonego sygnau pocigu i popdzio wprost na nadjedajcy skad. Waciciel psa pobieg za nim, uratowa go, sam jednak zgin na torach. Ssiedzi mczyzny s wstrznici - by znanym w okolicy dziaaczem spoecznym i byym merem miasteczka.
...
Znowu ! PRZESTANCIE TRAKTOWAC ZWIERZETA JAK LUDZI ! IDIOTYZM . NIE WOLNO NARAZAC ZYCIA DLA PSA ! Ja razumiem pozar ogrodu ZOO i cenne gatunki ratuja ale tez nie tak ze polowa obslugi zginie w tej akcji ! Miejcie rozum .
Poowa zwierzt wyapywanych do schronisk jest umiercana?!
Dane z raportu opublikowanego przez Najwysz Izb Kontroli s szokujce. Okazuje si, e dua cz zwierzt wyapywanych do schronisk, jest prawdopodobnie umiercana.
Przeprowadzenie kontroli w schroniskach nie byo atwe. Jest tak, poniewa wiele z nich nie prowadzi w ogle jakiejkolwiek ewidencji. Wynika to z prostego faktu - w Polsce nie ma obowizku chipowania psw. To otwiera furtk na rnego rodzaju faszowanie danych.
Co wicej, okazuje si, e gminy przeznaczajc pienidze na utrzymanie zwierzt schroniskom, czsto nie sprawdzaj jakie warunki panuj w tych placwkach. Tymczasem wiele z tych miejsc nie spenia podstawowych standardw, ktre powinna spenia placwka zajmujca si zwierztami. A 86% schronisk nie zapewnia zwierztom zaspokojenia ich potrzeb.
Paradoksalne s rwnie wydatki schronisk. Wikszo budetu otrzymywanego od gminy wykorzystywane jest na wyapywanie zwierzt. W efekcie pozostaje zbyt mao funduszy, by zapewni psom godziwe warunki. Prawdopodobnie wanie dlatego wiele czworonogw znika zaraz po schwytaniu.
Dziaa tu niepisany ukad. Gminom zaleao przede wszystkim na tym, by bezpaskie zwierzta nie bkay si po miecie. Przyznaway wic pienidze schroniskom, ktre zajmoway si ich wyapywaniem. To, co dalej dziao si z psami i kotami, nie byo ju interesujce dla wadz gmin.
NIK zwraca uwag, e aby sytuacja ulega poprawie, konieczne s zmiany w prawie. Chodzi midzy innymi o:
- wprowadzenie obowizku chipowania zwierzt.
- wymg pozytywnej opinii inspekcji weterynaryjnej, by prowadzi schronisko,
- wprowadzenie w ustawie obowizku opieki nad bezpaskimi zwierztami.
Na postawie raportu NIK. rdo: http://www.nik.gov.pl/
....
KOMPLETNIE IM ODWALA ! OBOWIAZEK OPIEKI NAD ZWIERZETAMI ! NAD LUDZMI NIE MA A NAD ZWIERZETAMI MA BYC ! SCHRONISKA TRZEBA KONTROLOWAC CZY NIE KRADNA KASY CZYLI PISZA ZE IDZIE NA ZWIERZETA A BIORA DO KIESZENI ! ALE WOLNO IM USMIERCAC ZWIERZETA BYLA SZYBKO I BEZ SADYZMU ! Czesc zwierzat pewnie tych cenniejszych warto hodowac np. na sprzedaz ale jakies kundle ktorych mnostwo i nikt ich nie wezmie nie ma sensu jesli nie ma warunkow . Wyrzucanie psa na ulice jest oczywiscie ohydne ale tacy sa ludzie ... Zmagamy sie z glupota i nieodpowiedzialnoscia . Prawa ludzi jednak sa dla ludzi .
Przyrzdzi kota na grillu. "Nie wiedziaem, e to nielegalne” – tumaczy
Wietnamczyk przyrzdzi kota ssiadw na grillu. Zatrzymany przez niemieck policj tumaczy, e w jego kulturze to normalne.
Policj w Andernach wezwaa zaniepokojona ssiadka, ktra zauwaya, jak mczyzna przyrzdza kota w przydomowym ogrdku. Jak twierdzia kobieta, w ostatnim czasie w okolicy zagino okoo 30 zwierzt. Wietnamczyk tumaczy funkcjonariuszom, e w azjatyckiej kulturze zjadanie kotw jest czym normalnym.
Niemieckie organizacje bronice praw zwierzt s przeraone zachowaniem mczyzny. Przypominaj, e zncanie si nad zwierztami jest przestpstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolnoci do lat trzech.
...
Zachodnie glupki . winie mona kota nie Bo milutki futerkowy . A mnie tam si winie podobaj . Pilnujmy si aby do nas tego nie wepchnli .
ukasz Warzecha dla WP.PL: elektryczne samochody, czyli fanaberia za publiczn kas
W cigu ostatniego ptora roku sprzedano w Polsce – uwaga, uwaga! – 63 elektryczne samochody. W pierwszej poowie tego roku zarejestrowano ich 35. Niektrzy lamentuj, e na Zachodzie liczby s o wiele wiksze, a my jestemy zacofani. A ja si ciesz, bo w Polsce z moich podatkw nie jest na szczcie finansowana absurdalna ekologiczna fanaberia.
Te 63 elektryczne samochody to pojazdy wycznie z napdem elektrycznym, czyli cakowicie pozbawione silnika spalinowego w przeciwiestwie do samochodw hybrydowych. W tej liczbie mieszcz si zapewne w wikszoci auta kupowane przez firmy jako ciekawostka i baner reklamowy. Nabywcw prywatnych jest prawdopodobnie zaledwie kilkoro.
Inaczej przestawia si sytuacja w Europie Zachodniej. Na caym starym kontynencie w pierwszej poowie tego roku sprzedano niemal 30 tys. aut elektrycznych, czyli prawie dwa razy wicej ni rok wczenie w tym samym czasie. Na czele listy s Norwegia (33-procentowy udzia w rynku) i Francja (22 procent rynku), niele trzymaj si Niemcy (15 procent), gdzie kilka lat temu kanclerz Merkel zapowiadaa ogromne rzdowe inwestycje w programy rozwoju samochodw elektrycznych oraz kolejne uatwienia i przywileje dla ich posiadaczy. W 2009 r. mwia nawet, e do roku 2020 po niemieckich drogach bdzie jedzi milion aut elektrycznych. Ten cel wydaje si jednak cakowicie nierealny.
Czy powinnimy mie kompleksy? Wrcz przeciwnie, bo to sytuacja w Polsce pokazuje, jakie jest waciwe miejsce samochodw elektrycznych: s kosztown, niepraktyczn fanaberi; nisz, ktra bez rzdowego wsparcia nie miaaby szans na rozwj. Tam, gdzie rzdy angauj publiczne pienidze w rozwj aut elektrycznych, rynek zostaje wykrzywiony – nie z powodw praktycznych, ale ideologicznych, bo ekologia ma dzi w wielu krajach rang nowej religii.
W cigu dziejw, a do XX wieku, wynalazki musiay same walczy o swoj popularno. Nikomu o adnych rzdowych dotacjach si nie nio. Prd zmienny w miejskich sieciach wygra z prdem staym dziki swojej praktycznoci, a nie z powodu rzdowej decyzji. Ludzie, ktrzy zapocztkowali histori kolei, musieli pocztkowo zainwestowa wasne pienidze i zaryzykowa, a nastpnie przekona inwestorw, e warto woy pienidze w ich wynalazek, nie przejmujc si apokaliptycznymi wizjami, zgodnie z ktrymi pd powietrza w czasie podry (przy prdkoci okoo 40 km na godzin) mia dusi pasaerw i urywa im gowy (pierwsze wagony kolejowe byy otwarte, pozbawione dachu). Silnik parowy w samochodach przegra z silnikiem spalinowym, bo okaza si znacznie mniej praktyczny, ale i do samochodu trzeba byo ludzi przekona, bo na adn rzdow promocj nie mona byo liczy. Przeciwnie – rzdy odnosiy si do tego wynalazku z rezerw, poniewa obawiay si jego konsekwencji midzy innymi dla hodowli koni. Co si zreszt sprawdzio.
Ludzie tacy jak Nicola Tesla, Thomas Alva Edison, Karl Benz, John Dunlop czy George Stephenson walczyli sami o upowszechnienie i sprzeda swoich wynalazkw. Zatem jeszcze na pocztku ubiegego stulecia o sile wynalazku, o jego spopularyzowaniu i karierze decydowa upr wynalazcy, a przede wszystkim cechy samego produktu i przekonanie konsumentw, e powinni na niego wyoy wasne pienidze. To, co dzieje si dzi wok samochodw elektrycznych, stawia ten zdrowy i naturalny system na gowie.
Rzdy uznay, e w imi ideologii wyo w rnej postaci pienidze swoich podatnikw na rozwj, promocj i reklam produktu, ktry na wolnym rynku nie miaby najmniejszych szans. W niektrych krajach s to dopaty do nowych pojazdw elektrycznych, w innych ulgi podatkowe dla ich posiadaczy, w jeszcze innych rzdowe programy badawcze, z ktrych nastpnie korzystaj prywatne koncerny motoryzacyjne. We wszystkich jest to nachalna propaganda, przekonujca nas, e samochody elektryczne lada moment zastpi te z silnikami spalinowymi. Gdyby nie te sztuczne impulsy, rozwj motoryzacji poszedby prawdopodobnie w cakiem inn stron. Napd elektryczny w najlepszym wypadku pozostaby w samochodach hybrydowych, ale najwikszy wysiek wkadano by w rozwijanie napdu spalinowego, ktry mona by uczyni jeszcze oszczdniejszym i czystszym. Zreszt tu i wdzie pojawiaj si informacje o cakiem przeomowych technologiach w rozwoju silnikw spalinowych, ktre jednak chowane s do szuflady wanie dlatego, e pastwowe dotacje dotycz wycznie napdu elektrycznego.
Elektryczne samochody to bodaj najwyraniejszy przykad priorytetu ideologii (ale take sektorowych interesw) nad rynkiem. Kiedy mwi si o ich rzekomej wyszoci nad samochodami spalinowymi, pomija si niemal zawsze niewygodne aspekty tego porwnania.
Po pierwsze – wci brak technologii, ktra sprawiaby, e auta elektryczne bd rwnie praktyczne co spalinowe, czyli jedno adowanie pozwoli w normalnych warunkach przejecha przynajmniej 400-500 km, a przygotowanie do kolejnego etapu jazdy potrwa nie wicej ni 5 minut, a nie 5 godzin (co najmniej). Najpopularniejsze dzisiaj modele samochodw elektrycznych s w dodatku obarczone wieloma ograniczeniami, ktrych nie znaj waciciele tradycyjnych aut, a ktre s zwizane z technik eksploatacji akumulatorw.
Po drugie – z powodu braku takiej technologii samochody elektryczne cierpi w typowym dla niszowych technologii bdnym kole: poniewa jest ich mao i brak jednego standardu adowania, nie ma te do stacji adujcych, aby mona si e-samochodami bezpiecznie porusza. A poniewa tych stacji jest za mao, popyt na e-samochody jest wci niewielki.
Po trzecie – cho e-auta reklamuje si przypominajc, e ich adowanie kosztuje uamek tego, co zatankowanie tradycyjnego samochodu, to tylko cz prawdy. Najdrosz czci auta elektrycznego jest akumulator, ktrego ywotno jest dzi obliczana na okoo cztery lata normalnej eksploatacji. W ramach programu wymiany akumulatorw na przykad w relatywnie popularnych nissanach Leaf w USA oferuje si posiadaczom tego modelu nowe baterie za jedyne 5449 dolarw, czyli prawie 20 tys. z.
Po czwarte – w bilansie zanieczyszcze, ktry ma rzekomo stawia samochody elektryczne ponad tradycyjnymi, pomija si cakowicie koszty rodowiskowe, ktre towarzysz wytworzeniu akumulatorw, prdu potrzebnego do ich adowania oraz nastpnie utylizacji baterii. A pamita trzeba, e ywotno akumulatorw pojazdu elektrycznego jest znacznie krtsza ni przecitnego silnika spalinowego, ktry te jest bez porwnania atwiejszy w utylizacji ni zestaw baterii, stosowanych w autach elektrycznych.
Polska, w ktrej brakuje jakichkolwiek zacht do kupowania aut elektrycznych, pokazuje, jakim popytem cieszyyby si samochody elektryczne, gdyby konsumenckimi decyzjami i nawykami rzdzi wolny rynek – bez wyrzucania w boto publicznych pienidzy na promocj niedopracowanych i niewydolnych technologii oraz na ksztatowanie md poprzez agresywn propagand – w tym wypadku ekologiczn.
Nie mamy powodw mie kompleksw. Przeciwnie – powinnimy si cieszy, e w Polsce decyduje wci zdrowy rozsdek.
Specjalnie dla WP.PL ukasz Warzecha
...
Tak a akumulatory to straszne ekologicznie swinstwo . Na Mazurach gdzie utylizuja dzieci maja wady rozwojowe itp . A silnik spalinowy to blacha umazana paliwem . Przetopic w hucie troche tej blachy drobny koszt ... Jak zwykle patrza w lewo a nie widza w tym czasie co na prawo ...
ukasz Warzecha dla WP.PL: elektryczne samochody, czyli fanaberia za publiczn kas
W cigu ostatniego ptora roku sprzedano w Polsce – uwaga, uwaga! – 63 elektryczne samochody. W pierwszej poowie tego roku zarejestrowano ich 35. Niektrzy lamentuj, e na Zachodzie liczby s o wiele wiksze, a my jestemy zacofani. A ja si ciesz, bo w Polsce z moich podatkw nie jest na szczcie finansowana absurdalna ekologiczna fanaberia.
Te 63 elektryczne samochody to pojazdy wycznie z napdem elektrycznym, czyli cakowicie pozbawione silnika spalinowego w przeciwiestwie do samochodw hybrydowych. W tej liczbie mieszcz si zapewne w wikszoci auta kupowane przez firmy jako ciekawostka i baner reklamowy. Nabywcw prywatnych jest prawdopodobnie zaledwie kilkoro.
Inaczej przestawia si sytuacja w Europie Zachodniej. Na caym starym kontynencie w pierwszej poowie tego roku sprzedano niemal 30 tys. aut elektrycznych, czyli prawie dwa razy wicej ni rok wczenie w tym samym czasie. Na czele listy s Norwegia (33-procentowy udzia w rynku) i Francja (22 procent rynku), niele trzymaj si Niemcy (15 procent), gdzie kilka lat temu kanclerz Merkel zapowiadaa ogromne rzdowe inwestycje w programy rozwoju samochodw elektrycznych oraz kolejne uatwienia i przywileje dla ich posiadaczy. W 2009 r. mwia nawet, e do roku 2020 po niemieckich drogach bdzie jedzi milion aut elektrycznych. Ten cel wydaje si jednak cakowicie nierealny.
Czy powinnimy mie kompleksy? Wrcz przeciwnie, bo to sytuacja w Polsce pokazuje, jakie jest waciwe miejsce samochodw elektrycznych: s kosztown, niepraktyczn fanaberi; nisz, ktra bez rzdowego wsparcia nie miaaby szans na rozwj. Tam, gdzie rzdy angauj publiczne pienidze w rozwj aut elektrycznych, rynek zostaje wykrzywiony – nie z powodw praktycznych, ale ideologicznych, bo ekologia ma dzi w wielu krajach rang nowej religii.
W cigu dziejw, a do XX wieku, wynalazki musiay same walczy o swoj popularno. Nikomu o adnych rzdowych dotacjach si nie nio. Prd zmienny w miejskich sieciach wygra z prdem staym dziki swojej praktycznoci, a nie z powodu rzdowej decyzji. Ludzie, ktrzy zapocztkowali histori kolei, musieli pocztkowo zainwestowa wasne pienidze i zaryzykowa, a nastpnie przekona inwestorw, e warto woy pienidze w ich wynalazek, nie przejmujc si apokaliptycznymi wizjami, zgodnie z ktrymi pd powietrza w czasie podry (przy prdkoci okoo 40 km na godzin) mia dusi pasaerw i urywa im gowy (pierwsze wagony kolejowe byy otwarte, pozbawione dachu). Silnik parowy w samochodach przegra z silnikiem spalinowym, bo okaza si znacznie mniej praktyczny, ale i do samochodu trzeba byo ludzi przekona, bo na adn rzdow promocj nie mona byo liczy. Przeciwnie – rzdy odnosiy si do tego wynalazku z rezerw, poniewa obawiay si jego konsekwencji midzy innymi dla hodowli koni. Co si zreszt sprawdzio.
Ludzie tacy jak Nicola Tesla, Thomas Alva Edison, Karl Benz, John Dunlop czy George Stephenson walczyli sami o upowszechnienie i sprzeda swoich wynalazkw. Zatem jeszcze na pocztku ubiegego stulecia o sile wynalazku, o jego spopularyzowaniu i karierze decydowa upr wynalazcy, a przede wszystkim cechy samego produktu i przekonanie konsumentw, e powinni na niego wyoy wasne pienidze. To, co dzieje si dzi wok samochodw elektrycznych, stawia ten zdrowy i naturalny system na gowie.
Rzdy uznay, e w imi ideologii wyo w rnej postaci pienidze swoich podatnikw na rozwj, promocj i reklam produktu, ktry na wolnym rynku nie miaby najmniejszych szans. W niektrych krajach s to dopaty do nowych pojazdw elektrycznych, w innych ulgi podatkowe dla ich posiadaczy, w jeszcze innych rzdowe programy badawcze, z ktrych nastpnie korzystaj prywatne koncerny motoryzacyjne. We wszystkich jest to nachalna propaganda, przekonujca nas, e samochody elektryczne lada moment zastpi te z silnikami spalinowymi. Gdyby nie te sztuczne impulsy, rozwj motoryzacji poszedby prawdopodobnie w cakiem inn stron. Napd elektryczny w najlepszym wypadku pozostaby w samochodach hybrydowych, ale najwikszy wysiek wkadano by w rozwijanie napdu spalinowego, ktry mona by uczyni jeszcze oszczdniejszym i czystszym. Zreszt tu i wdzie pojawiaj si informacje o cakiem przeomowych technologiach w rozwoju silnikw spalinowych, ktre jednak chowane s do szuflady wanie dlatego, e pastwowe dotacje dotycz wycznie napdu elektrycznego.
Elektryczne samochody to bodaj najwyraniejszy przykad priorytetu ideologii (ale take sektorowych interesw) nad rynkiem. Kiedy mwi si o ich rzekomej wyszoci nad samochodami spalinowymi, pomija si niemal zawsze niewygodne aspekty tego porwnania.
Po pierwsze – wci brak technologii, ktra sprawiaby, e auta elektryczne bd rwnie praktyczne co spalinowe, czyli jedno adowanie pozwoli w normalnych warunkach przejecha przynajmniej 400-500 km, a przygotowanie do kolejnego etapu jazdy potrwa nie wicej ni 5 minut, a nie 5 godzin (co najmniej). Najpopularniejsze dzisiaj modele samochodw elektrycznych s w dodatku obarczone wieloma ograniczeniami, ktrych nie znaj waciciele tradycyjnych aut, a ktre s zwizane z technik eksploatacji akumulatorw.
Po drugie – z powodu braku takiej technologii samochody elektryczne cierpi w typowym dla niszowych technologii bdnym kole: poniewa jest ich mao i brak jednego standardu adowania, nie ma te do stacji adujcych, aby mona si e-samochodami bezpiecznie porusza. A poniewa tych stacji jest za mao, popyt na e-samochody jest wci niewielki.
Po trzecie – cho e-auta reklamuje si przypominajc, e ich adowanie kosztuje uamek tego, co zatankowanie tradycyjnego samochodu, to tylko cz prawdy. Najdrosz czci auta elektrycznego jest akumulator, ktrego ywotno jest dzi obliczana na okoo cztery lata normalnej eksploatacji. W ramach programu wymiany akumulatorw na przykad w relatywnie popularnych nissanach Leaf w USA oferuje si posiadaczom tego modelu nowe baterie za jedyne 5449 dolarw, czyli prawie 20 tys. z.
Po czwarte – w bilansie zanieczyszcze, ktry ma rzekomo stawia samochody elektryczne ponad tradycyjnymi, pomija si cakowicie koszty rodowiskowe, ktre towarzysz wytworzeniu akumulatorw, prdu potrzebnego do ich adowania oraz nastpnie utylizacji baterii. A pamita trzeba, e ywotno akumulatorw pojazdu elektrycznego jest znacznie krtsza ni przecitnego silnika spalinowego, ktry te jest bez porwnania atwiejszy w utylizacji ni zestaw baterii, stosowanych w autach elektrycznych.
Polska, w ktrej brakuje jakichkolwiek zacht do kupowania aut elektrycznych, pokazuje, jakim popytem cieszyyby si samochody elektryczne, gdyby konsumenckimi decyzjami i nawykami rzdzi wolny rynek – bez wyrzucania w boto publicznych pienidzy na promocj niedopracowanych i niewydolnych technologii oraz na ksztatowanie md poprzez agresywn propagand – w tym wypadku ekologiczn.
Nie mamy powodw mie kompleksw. Przeciwnie – powinnimy si cieszy, e w Polsce decyduje wci zdrowy rozsdek.
Specjalnie dla WP.PL ukasz Warzecha
...
Tak akumulatory to straszne swinstwo . Na Mazurach dzieci maja wady bo utylizuja a przetopic w hucie blaszany silnik to koszt niewielki ... Jak zwykle patrza w lewo a nie widza tego co na prawo .
Bjk fiakrw z ekologami zajmie si prokuratura
Uczestnicy bjki na trasie do Morskiego Oka zapowiadaj zoenie zawiadomienia do prokuratury. Fiakrzy i ekolodzy obwiniaj si wzajemnie o sprowokowanie konfliktu i uycie wobec siebie siy.
- Zostaem pobity przez dwch fiakrw, gdy protestowaem na trasie do Morskiego Oka - mwi Pawe Kamiski, poszkodowany podczas protestu.
Pocztkowo spokojny protest w obronie praw zwierzt, ktry mia uniemoliwi zaprzgom konnym przejazd, zmieni si w walk. Zdaniem fiakrw, konflikt zaogni si, gdy ekolodzy uyli gazu zawicego. Ekolodzy tumacz, e jeli doszo do uycia gazu, to tylko w obronie wasnej.
...
Nu prosz pokojowi antyfaszysci ekolodzy i milosnicy zwierzatkow . Ulubiency Wyborczej . Nieagresywne misie nie to co ,,faszysci" ...
Gazeta Finansowa
Polska ekologi stoi
Przepisy regulujce dziaalno organizacji ekologicznych w Polsce stwarzaj warunki do wielu patologii. Ich koszty ponosz przede wszystkim inwestorzy.
Gdy ekologowie organizuj spektakularne akcje w obronie rodowiska naturalnego, zawsze robi si o nich gono. Tak byo m.in. kilka tygodni temu, gdy polscy ekolodzy zorganizowali pikiet na drodze do Morskiego Oka, po ktrej od lat poruszaj si wozy konne grali, dowoce turystw, chccych podziwia najpikniejsze widoki Tatr. Pikieta miaa by wyrazem sprzeciwu wobec wykorzystywania koni, ktre maj by zmuszane do wysiku ponad ich siy. Ekolodzy wyliczyli nawet, e aby zachowa normy obcienia koni, trzeba pozostawi na wozie tylko jednego pasaera i wonic. W czasie pikiety doszo do potyczek pomidzy gralami a ekologami, w wyniku czego jeden z ekologw zosta zabrany do szpitala, a w caym zdarzeniu musiaa interweniowa policja. Zakopiaskie wadze obiecay ekologom, e przyjrz si problemowi nadmiernego wysiku koni i znajd jakie rozwizanie. Pikieta chyba osigna swj propagandowy cel, bo informacje o tym zdarzeniu znalazy si praktycznie we wszystkich polskich mediach.
Podobnie wygldaj akcje ekologw na caym wiecie. Zawsze s spektakularne i zauwaone przez media. W ten sposb skutecznie zwracaj uwag na wiele wanych problemw zwizanych z ochron rodowiska naturalnego. Po pikiecie ekologw na drodze do Morskiego Oka mona by sdzi, e w dziedzinie ekologii jestemy bardzo nowoczesnym krajem, w ktrym istnieje wysoka wiadomo w tej dziedzinie. Czy tak jest rzeczywicie?
Wysyp ekologw
W ostatnich latach mamy w Polsce do czynienia z prawdziwym wysypem organizacji ekologicznych. S ich setki. Mona je znale nawet w zapadych wsiach i gminach, gdzie zdecydowana wikszo mieszkacw nawet nie wie, co to ekologia. Z reguy maj form tzw. stowarzysze zwykych, ktre maj do uproszczony charakter. W wietle obowizujcej Ustawy o stowarzyszeniach nie maj one bowiem osobowoci prawnej, ale za to maj zdolno prawn. Aby je zaoy, wystarcz trzy osoby, ktre musz uchwali regulamin (nie statut). Potrzebna jest te osoba, ktra bdzie reprezentowaa zaoone stowarzyszenie. Stowarzyszenie zwyke w przeciwiestwie do tzw. stowarzyszenia rejestrowego nie musi by rwnie rejestrowane w KRS. Zgodnie z art. 8 ust. 5 wspomnianej Ustawy o stowarzyszeniach wystarczy je zgosi jedynie organowi nadzorujcemu. A zatem do atwo zaoy takie stowarzyszenie ekologiczne. Za to znacznie trudniej jest je rozwiza.
Zakaz dziaalnoci stowarzysze zwykych moe wyda wycznie sd na wniosek prokuratora lub organu nadzorujcego, i to tylko w cile okrelonych przypadkach (mwi o tym art. 16 Ustawy o stowarzyszeniach).
Gos spoeczestwa?
Wspomniane stowarzyszenia ekologiczne zwyke wyspecjalizowane s w jednym tylko rodzaju dziaalnoci. Jest to uczestnictwo w postpowaniach administracyjnych, dotyczcych oceny rodowiskowej. Polskie przepisy daj im bowiem moliwo udziau w takich postpowaniach na prawach strony. Wszystko odbywa si w ramach procedury Oceny Oddziaywania na rodowisko (OO), ktra zostaa wprowadzona kilkanacie lat temu, majc pocztkowo umocowanie w ustawie Prawo ochrony rodowiska z 27 kwietnia 2001 r. W ramach OO oceniany jest wpyw danego przedsiwzicia inwestycyjnego na rodowisko naturalne, a caa procedura koczy si wydaniem przez organ prowadzcy (wjt, burmistrz, prezydent miasta, a w niektrych przypadkach inny organ) decyzji o rodowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacj inwestycji. Obecnie najwaniejszym aktem prawnym, regulujcym postpowanie rodowiskowe jest ustawa z 3 padziernika 2008 r. „o udostpnianiu informacji o rodowisku i jego ochronie, udziale spoeczestwa w ochronie rodowiska oraz o ocenach oddziaywania na rodowisko”. Istotnym jej uzupenieniem jest Rozporzdzenie Rady Ministrw z dnia 9 listopada 2010 r., okrelajce list przedsiwzi inwestycyjnych, w ktrych kadorazowo wymagane jest przeprowadzenie postpowania rodowiskowego i uzyskanie decyzji w tej sprawie. Krtko mwic, zarwno w wietle starej ustawy, jak i nowej stowarzyszenia ekologiczne mog bra udzia w postpowaniu rodowiskowym, jako strona wyraajca gos spoeczestwa w tej sprawie.
Nieaktywne stowarzyszenia
Nowa ustawa z 2008 r. wprowadzia jednak wiele istotnych zmian w przepisach, ktre okrelaj ten udzia. Ot stowarzyszenia ekologiczne nie musz, tak jak byo wczeniej, wykazywa szczeglnego interesu, aby wzi udzia w postpowaniu rodowiskowym. Nie musz m.in. by zarejestrowane i dziaa tam, gdzie jest planowana dana inwestycja. Wystarczy bowiem, aby w swoich celach miay wpisan „ochron rodowiska na terenie Polski”. Jakie ekologiczne stowarzyszenie w Pcimiu Dolnym moe wzi udzia na prawach strony w postpowaniu rodowiskowym prowadzonym w Warszawie w zwizku z wielk inwestycj w centrum stolicy. Istotn zmian w przepisach regulujcych postpowanie rodowiskowe wprowadzio rwnie wspomniane rozporzdzenie Rady Ministrw z 9 listopada 2010 r., w ktrym znacznie poszerzono dotychczasow list inwestycji, ktre kadorazowo wymagaj przeprowadzenia postpowania rodowiskowego i wydania w tym zakresie decyzji administracyjnej. Wanie te zmiany spowodoway, e w ostatnich czterech latach pojawia si w Polsce caa masa ekologicznych stowarzysze, funkcjonujcych jako stowarzyszenia zwyke, ktre tak naprawd nie prowadz adnej dziaalnoci ekologicznej. Nie blokuj drg, tak jak ekolodzy na drodze do Morskiego Oka, nie robi tak spektakularnych akcji, jak byo to przed kilku laty w Dolinie Rospudy, i nie prowadz adnych akcji edukacyjno-owiatowych. Ich jedyn form dziaania jest przystpowanie do postpowania rodowiskowego jako strona wyraajca gos spoeczestwa w tej sprawie. Z reguy ma to miejsce wszdzie tam, gdzie s planowane wiksze inwestycje. Ale coraz czciej zdarza si, e ekologiczne stowarzyszenia przystpuj do postpowania rodowiskowego tam, gdzie skala inwestycji wcale nie jest dua.
Haraczowy mechanizm
W praktyce udzia takiego stowarzyszenia w postpowaniu rodowiskowym wyglda w duym uproszczeniu tak: gdy przystpi ju ono do postpowania jako strona, zgasza swoje kolejne zastrzeenia do inwestycji. To sprawia, e postpowanie trwa o wiele miesicy duej, ni mona byoby to zakada. Gdy wreszcie po wielu miesicach i wysikach inwestora pojawia si decyzja koczca postpowanie, jest ona natychmiast zaskarana przez stowarzyszenie, ktre skada odwoanie od niej do waciwego organu. Toczy si wwczas postpowanie odwoawcze, z reguy przed Samorzdowym Kolegium Odwoawczym. Inwestor jest coraz bardziej zniecierpliwiony, zwaszcza e kady miesic zwoki w rozpoczciu inwestycji to dla niego dodatkowe koszty. W kocu po kolejnych miesicach inwestor stopniowo „kruszeje” i znajduje „wsplny jzyk” z ludmi reprezentujcymi stowarzyszenie w toczcym si postpowaniu. Wwczas dochodzi do nieformalnego porozumienia pomidzy, ktre dla inwestora oznacza dodatkowy wydatek. Jego wysoko z reguy waha si od kilku do kilkudziesiciu tysicy zotych. W rezultacie tej niepisanej umowy stowarzyszenie wskazuje, e inwestor w zasadzie speni podnoszone wczeniej przez nich postulaty. Otrzymane od niego pienidze musz by jednak jako wykazane, e poszy wanie na realizacj celw stowarzyszenia – czyli na ochron sadowiska. W rzeczywistoci spora ich cz trafia do prywatnej kieszeni tych, ktrzy stowarzyszenie zaoyli. Nikt tak naprawd nie sprawdza, jak dziaaj takie stowarzyszenia.
Nowoczesna „ekologia”
Gdy rozmawialimy z jednym z polskich przedsibiorcw, opisa nam sytuacj, jaka miaa miejsce z jego udziaem. Postpowanie rodowiskowe w zwizku z planown przez niego inwestycj, notabene proekologiczn (recykling), toczyo si przez blisko dziewi miesicy. Gdy przedsibiorca by ju bliski jego zakoczenia, nieoczekiwanie dwch ludzi reprezentujcych pewne stowarzyszenie ekologiczne z zupenie innej czci Polski zaproponowao mu spotkanie na Dworcu Centralnym w Warszawie. Do spotkania doszo. Obaj „ekolodzy”, bdc – jak mwi ustawa – „gosem spoeczestwa”, zaproponowali przedsibiorcy swoj pozytywn opini rodowiskow w sprawie planowanej przez niego inwestycji, ale pod jednym warunkiem: e zapaci za ni kilka tysicy zotych. Przedsibiorca zacz si z „ekologami” targowa. W kocu stano na kwocie trzech tysicy zotych. Oczywicie na podstawie umowy ze stowarzyszeniem i z przelewem na rachunek stowarzyszenia. Dwa dni pniej do organu prowadzcego postpowanie wpyno czterostronicowe pismo „ekologw”, pozytywnie oceniajce projekt inwestycyjny. W rzeczywistoci owo pismo byo przepisanym fragmentem raportu rodowiskowego, jaki przygotowa przedsibiorca i zaczy do caej dokumentacji w tej sprawie.
Takich przypadkw s dzisiaj w Polsce setki. Faszywi ekolodzy pod szyldem ekologicznych stowarzysze potrafi skutecznie blokowa przez wiele miesicy, a nawet lat, mnstwo inwestycji. Inwestorzy rozkadaj rce, bo wiedz, e przy obecnych przepisach prawa niewiele mog zdziaa.
dr Leszek Pietrzak
...
Jak widzicie mnostwo tych organizacji to gangi wymuszajace haracze . Gangsterzy wykorzystuja kazda luke !
Sd nakaza uwolni orangutana z zoo. "Nie jest czowiekiem, ale ma prawa"
Sd w Buenos Aires nakaza wypuszczenie na wolno orangutana, trzymanego w tamtejszym zoo. Sd uzna, e orangutan co prawda nie jest czowiekiem, ale jednak "osob", bezprawnie pozbawion wolnoci.
W listopadzie obrocy praw zwierzt zoyli w sdzie pozew o zbadanie legalnoci przetrzymywania w zoo 29-letniej samicy orangutana imieniem Sandra. Autorzy pozwu podkrelili, e mapa ma wystarczajco duo funkcji poznawczych, aby nie traktowa jej jako rzeczy. Sd zgodzi si z t argumentacj i orzek, e Sandra ma pewne podstawowe prawa jako "osoba nie bdca czowiekiem".
Wyrok oznacza, e jeli nie bdzie apelacji, mapa zostanie przewieziona do rezerwatu przyrody, gdzie bdzie moga y w warunkach zblionych do tych, jakie miaaby na wolnoci.
- Ten wyrok otwiera drog do kolejnych pozww w sprawie uwolnienia nie tylko map czekoksztatnych, ale take innych czujcych istot, ktre s niesprawiedliwie i arbitralnie pozbawione wolnoci w ogrodach zoologicznych, cyrkach, parkach wodnych i laboratoriach naukowych - powiedzia Paul Buompadre, prawnik reprezentujcy argentyskich obrocw praw zwierzt.
Sandra urodzia si w niewoli w niemieckim zoo w 1986 roku. Do zoo w Buenos Aires trafia w 1994 roku. Jest bardzo niemiaa - stara si ukry przed wzrokiem zwiedzajcych, na przykad przykrywajc si chustk.
...
Ja cie krece ale swiry !
Ktnia Olejnik i Terlikowskiego w studiu Radia ZET. Poszo o prawa zwierzt
Monika Olejnik i Tomasz Terlikowski w Radiu ZET pokcili si o prawa i inteligencj zwierzt. – Syszaa pani o radiu chomikw albo o radiu winek morskich? – pyta redaktor naczelny Telewizji Republika. – Jak sysz pana kolegw, prawicowcw, ktrzy wylewaj z siebie jad, to wol mojego psa, Luk – odpowiadaa dziennikarka.
Tomasz Terlikowski upiera si w rozmowie z Monik Olejnik, e zwierzta nie mog mie praw, poniewa nie maj obowizkw. Przyzna jednak, e "czowiek ma obowizek troszczy si o zwierzta".
REKLAMA
Dziennikarka przypomniaa, e Terlikowski wzburzy internautw swoim wigilijnym tekstem, w ktrym napisa, i zwierzta nawet w Wigili nie maj praw. - Czy przeprosi pan zwierzta? - spytaa. - A za co? - odbi pieczk publicysta. - Za to, e pan tak pogardliwie o nich mwi - odpara Olejnik. - To nie jest pogarda, to stwierdzenie faktu - odpowiedzia naczelny "Frondy".
Publicysta argumentowa, e zwierzta nie tworz dzie kultury, a msze dla zwierzt to tylko umowne okrelenie. – Msze s zawsze dla ludzi. Przychodz zwierzta, tak jak si wici samochody, wici si mieszkania i wici si samochody i waciciele mog przynie zwierzta do powicenia.
Dziennikarka zapytaa swojego gocia, czy ma zwierz w domu. - Miaem cae lata kota, cae swoje dziecistwo i ca swoj modo - odpowiedzia Terlikowski.
- Czy on panu jak krzywd zrobi? - pytaa Olejnik. Publicysta ripostowa: "Nic mi nie zrobi. Lubi zwierzta, ale to nie oznacza, e mog powiedzie, e zwierzta id do nieba. Nie id, albo e mog powiedzie, e zwierzta maj prawa. Nie maj praw".
W programie rozmawiano take o antykoncepcji. - Prezerwatywy nikogo nie zabijaj – powiedzia Tomasz Terlikowski. - Jeeli kto lubi si przytula do ony w gumowym kombinezonie, to jego wybr. Guma jest do ucia najlepsza, nie do ubierania si – doda publicysta.
>>>
Monia naprawde pograza sie w odmetach kazdych tym razem szalenstwa .
Zwierzeta owszem maja inteligencje . Nie maja jednak w sobie Boga . Sa tylko stworzeniem RZECZA ! Czlowiek jest SYNEM BOGA czyli ma Jego CZS w sobie . Stad jego godnosc jakiej nie maja zwierzeta . Nie ma ,,praw zwierzat" moga byc PRAWA O ZWIERZETACH !
A co do Monii to jak rozumiem wszystkich nalezy karac za mordy na zwierzetach z wyjatkiem zydow rytualnych ?
Chcia zabi psa, bo nie mia pienidzy na jego utrzymanie
Tomasz Pajczek
31-latek z Rudnej wzi opat i zacz ni uderza psa w gow. Chcia zabi, bo nie sta go byo na utrzymanie czworonoga. Na szczcie plan mczyzny si nie powid, bo w por interweniowali ssiedzi. Teraz gro mu dwa lata wizienia.
Do zdarzenia doszo 19 lutego. – Tu po pnocy do dyurnego lubiskiej policji zadzwonili mieszkacy gminy Rudna. Z informacji przekazanej funkcjonariuszom wynikao, e jeden z ssiadw znca si nad swoim psem – mwi Jan Pociecha z lubiskiej policji.
Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce – waciciel posesji prbowa przekona ich, e nie posiada adnego psa. Policjanci nie dali si jednak zwie i sprawdzili wszystkie pomieszczenia. W jednym z nich odnaleli zwierz, ktre byo ukryte pod kodr. Pies by cay we krwi, ale y. Wezwany na pomoc lekarz weterynarii stwierdzi u niego midzy innymi stuczenia gowy i uszkodzenie oka. Ponadto zwierz byo wycieczone i wygodzone.
Jak ustalili policjanci – mczyzna kilkukrotnie uderzy psa opat w gow. W chwili zatrzymania mia prawie dwa promile alkoholu w organizmie. – Funkcjonariuszom powiedzia, e chcia zabi swojego czworonoga, bo nie sta go byo na jego utrzymanie – wyjania Pociecha.
Teraz za prb zabicia psa 31-latek stanie przed sdem. Grozi mu do dwch lat pozbawienia wolnoci. Sd moe orzec wobec mczyzny take zakaz posiadania zwierzt na okres od roku do dziesiciu lat. Niewykluczone, e bdzie te musia wpaci od 500 do 100 tys. z kary na cel zwizany z ochron zwierzt.
...
Dzieci mozna mordowac zwierzat zabic nie mozna . Zahut .
Bezboznosc . Zwierzeta podlegaja ludziom bo tak powiedzial Bg . Nie ma nic zlego w ich zabiciu gdy sa twoje . Trudno zebys utrzymywal zwierzeta jak brakuje na dzieci . Oczywiscie mozecie dac komus jak chce je . Pijany walacy opat i jeszcze nie trafiajacy budzi nieprzyjemne odczucia . Zwierze powinno umrzec szybko bo nie chcemy jego cierpienia . Ale to zwierze nie czlowiek .
Obrocy krlikw domagaj si kary wizienia za sprzeda ich misa i jego jedzenie
Krlik to zwierz salonowe, a nie do podania z pieczonymi kartoflami - mwi woscy obrocy praw zwierzt, ktrzy prowadz kampani, nawoujc do rezygnacji z ich jedzenia. Pojawia si radykalna propozycja kary wizienia za sprzeda i spoywanie ich misa.
W Wielkim Tygodniu, gdy jak co roku mionicy zwierzt apeluj do Wochw o to, by nie jedli tradycyjnych wielkanocnych da z jagnit i protestuj przeciwko ich ubojowi, rozpocza si te oglnokrajowa akcja w obronie krlikw. Prowadz je dwa woskie stowarzyszenia, a ich rzeczniczk jest deputowana Forza Italia Michela Vittoria Brambilla.
Zwraca si uwag na paradoks: krliki s, po psach i kotach, na trzecim miejscu wrd najpopularniejszych zwierzt domowych we Woszech, a jednoczenie zjada si ich miso. - Zasuguj one - argumentuje Brambilla - na tak sam ochron, jak inne zwierzta, ktre yj w naszych domach i nale wrcz do rodzin.
Dlatego inicjatorzy kampanii zbieraj podpisy pod propozycj wprowadzenia zakazu uboju krlikw, eksportu, importu i sprzeday ich misa oraz jego spoywania. Groziyby za to kary od 4 miesicy do 2 lat wizienia oraz grzywna od 1 do 5 tysicy euro za kade zwierz.
Podstaw prawn projektu nowych norm s, wyjaniono, ju obowizujce przepisy o zakazie maltretowania zwierzt. Wczeniej wprowadzono obowizek rejestrowania krlikw domowych. Kara za zamanie tego wymogu wynosi 75 euro.
Ponadto obrocy krlikw zaproponowali, aby ich waciciele mieli obowizek zapewnienia im, by na co najmniej trzy godziny dziennie mogy opuszcza swoje klatki i porusza si swobodnie. Przytacza si opini ekspertw, wedug ktrych krliki nie mog y w zupenym odosobnieniu i musz mie kontakt z innymi ywymi istotami.
...
Bez Boga wszystko sie zamienia w obled .
Fiakrzy z Morskiego Oka pozwali obrocw praw zwierzt
Fiakrzy wocy turystw Morskiego Oka zoyli do sdu pozew cywilny przeciwko obrocom praw zwierzt. Wozacy domagaj si przeprosin i zaniechania ich dalszego szkalowania. Aktywici nie obawiaj si procesu.
- Chcemy broni swojego dobrego imienia. Na trasie nic zego si nie dzieje, co potwierdzaj opinie ekspertw. Obrocy praw zwierzt nkaj nas i publicznie szkaluj. Chcemy, aby zaprzestali dalszego informowania opinii publicznej, e na szlaku do Morskiego Oka dochodzi do rzekomego przestpstwa zncania si na komi – powiedzia Andrzej Mka ze Stowarzyszenia Przewonikw do Morskiego Oka.
W pozwie fiakrzy zauwaaj, e aktywici wielokrotnie negowali opinie ekspertw dotyczce pracy koni na szlaku, publikowali portalach internetowych informacje obraajce wozakw, udzielali wywiadw w mediach, w ktrych porwnywali fiakrw do katw. - Paday te sformuowania, e droga do Morskiego Oka to "koski Owicim" – mwi przedstawiciel fiakrw.
Pod pozwem podpisao si 61 wozakw, czyli wszyscy wiadczcy usugi transportowe na popularnym trakcie. Pozew zosta zoony do Sdu Okrgowego w Nowym Sczu.
Fiakrzy zwrcili uwag, e wykonali szczegowe badania weterynaryjne koni, zwayli wozy tak jak chcieli ekolodzy. - Aktywici neguj opini wybitnego specjalisty od koni z 40-letnim dowiadczeniem. Kiedy zobaczyli, e nie maj si do czego przyczepi, to zablokowali tras i wywoali awantur nie pozwalajc nam pracowa. Podejrzewamy, e nie chodzi im o dobro koni, bo likwidacja transportu konnego przyniosaby skutek odwrotny. By moe za ekologami stoi lobby chcce wprowadzi transport elektryczny do Morskiego Oka – przypuszczaj wozacy.
Adwokat reprezentujcy fiakrw Micha Kumicz zaznaczy, e do przestpstwa zncania si na zwierztami dochodzi wwczas, kiedy jest to dziaanie umylne i popenione w zamiarze bezporednim. - W mojej ocenie do takich rzeczy nie dochodzio i teza ekologw jest nie do udowodnienia. Osoby wykonujce swoj prac przy transporcie turystw nie zncaj si nad zwierztami. Naley broni ich dobrego imienia – powiedzia Kumicz.
Jak zauway, jedna z aktywistek stwierdzia na amach jednej z gazet, e "na Podhalu nie obowizuje prawo i Podhale jest poza prawem Rzeczpospolitej".
- Wanie dlatego, uwaamy e to sd powinien oceni, czy na drodze do Morskiego Oka rzeczywicie jest amana ustawa o ochronie zwierzt, czy nie. Chcemy aby sd ustali, czy wypowiedzi, ktre pady z ust ekologw, s krzywdzce dla przewonikw. Nie ulega wtpliwoci, e kady z fiakrw poczu si uraony ferowanymi zarzutami przez aktywistw i mwieniem, e s oni przestpcami – powiedzia Kumicz.
Adwokat podkreli, e skoro opinie specjalistw przecz tezom obrocw praw zwierzt, to pora zaprzesta tego typu wypowiedzi. - Nie mona publicznie mwi wszystkiego co lina na jzyk przyniesie i czyni to z krzywd dla ludzi, ktrzy faktycznie kochaj konie – doda adwokat.
Anna Plaszczyk z fundacji Viva, ktra organizowaa pikiety na drodze do Morskiego Oka powiedziaa, e cieszy si z pozwu. - W kocu sd rozstrzygnie, co jest prawd. Ja opieram si na faktach i fotografiach, a nie na plotkach. Nie przestan mwi o krzywdzie koni – zapowiedziaa Plaszczyk. Jak dodaa, nie dziwi si fiakrom, e chc zaniechania dalszych publikacji bronicych koni.
Obrocy praw zwierzt domagaj si cakowitego usunicia transportu konnego z drogi do Morskiego Oka i zastpienie go pojazdami elektrycznymi. Ich tezom o zncaniu si nad komi przecz jednak opinie ekspertw hipologw. Przeciw wycofaniu transportu konnego z tatrzaskiego szlaku s m.in. rodowiska akademickie oraz Gwny Lekarz Weterynarii i Zwizek Hodowcw Koni.
9 listopada ub.r. na drodze do Morskiego Oka doszo do starcia midzy fiakrami a aktywistami. Wwczas grupa kilkudziesiciu obrocw praw zwierzt przez blisko dwie godziny siedziaa na tej popularnej trasie turystycznej, blokujc przejazd. Kiedy doszo do szarpaniny, do akcji wkroczya policja,
Do zakopiaskiej prokuratury wpyno kilka zawiadomie w tej sprawie. Dotyczyy ewentualnego naraenia uczestnikw pikiety na utrat zdrowia lub ycia poprzez wjechanie dwoma zaprzgami na grup siedzcych na drodze ekologw, pobicia uczestnikw manifestacji i kierowania wobec nich grb karalnych.
...
Oczywicie jestemy przeciwni ekoterrorystom. Przyroda jest dla ludzi nie dla samej siebie. W ogle to absurd tak j traktowa.
KWP Olsztyn
Miki: zatrzymano 65-latka, ktry najprawdopodobniej zabi psa kamieniem
Miki: zatrzymano 65-latka, ktry najprawdopodobniej zabi psa kamieniem - Thinkstock
Do policyjnego aresztu trafi 65-letni mieszkaniec gminy Miki. Mczyzna podejrzany jest o zabicie psa. O tym, e mczyzna uderza zwierz kamieniem policjantw powiadomio dwch nastoletnich chopcw. Teraz Henryk K. odpowie przed sdem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolnoci.
Wczoraj okoo godziny 17.00 policjanci miejscowej komendy zostali powiadomieni przez 16-latka i 13-latka o tym, e nieznany im mczyzna uderza kamieniem psa. Do zdarzenia miao doj w jednej z miejscowoci w gminie Miki. Na miejsce pojechali policjanci. Jak ustalili funkcjonariusze, chopcy jedc rowerami usyszeli skowyt zwierzcia. Postanowili sprawdzi, skd dochodz odgosy.
REKLAMA
W krzakach zauwayli mczyzn, ktry mia w worku czworonoga i uderza go kamieniem. Nastolatkowie natychmiast powiadomili policjantw. Niestety, pies nie przey. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o zabicie psa. To 65-letni Henryk K. Mczyzna trafi do policyjnego aresztu.
Dzi wykonywane s dalsze czynnoci dochodzeniowo-ledcze w tej sprawie. Policjanci wyjaniaj wszystkie okolicznoci tego zdarzenia. Natomiast Henrykowi K. za zabicie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolnoci.
...
Bez przesady to jego pies. Czlowiek decyduje o zyciu wlasnego zwierzecia.
Weterynarze apeluj: nie zabierajmy maych saren znalezionych w trawie
Nie zabierajmy maych saren - istock
Weterynarze apeluj, by nie zabiera do domw maych saren znalezionych np. w gbokiej trawie. Zaraz po wykoceniu, zostawiaj je tam matki, ktre wracaj, by nakarmi mode. Tymczasem ludzie zabieraj je, bo myl, e zostay porzucone.
W ostatnich dniach do Orodka Rehabilitacji Zwierzt Chronionych w Przemylu trafio kilkanacie maych saren, wikszo wanie z powodu nadgorliwoci i niewiedzy ludzi - opowiada lekarz weterynarii z tego orodka Radosaw Fedaczyski.
REKLAMA
Z powodu nieodpowiedniego odywiania - zwierzta zwykle karmione s krowin mlekiem - stan ich zdrowia szybko pogarsza si. Dopiero po kilku dniach, najczciej sabe i mocno odwodnione, mode sarny trafiaj do weterynarza.
- Mode sarny zaraz po wykoceniu s pozostawiane przez matk w gbokiej trawie. Matka wraca tam co trzy godziny, aby je karmi. Z tego powodu wiele maych saren jest bezpodstawnie krzywdzonych przez ludzi, ktrzy chcc pomc, zabieraj je do domu, bo uwaaj, e zostay porzucone" - podkreli Fedaczyski.
- Zabrana w ten sposb maa sarna musi by odstawiona w to samo miejsce najpniej nastpnego dnia, pki jeszcze nie ma zapachu czowieka - podkreli.
Przypomnia, e pomocy ludzi wymagaj np. zwierzta ranne. - Cz przywiezionych do nas maych saren ucierpiaa podczas prac polowych lub wpada do niezabezpieczonych studni. Maj od kilku dni do kilku tygodni. Niektre z rannych sarenek wymagay intensywnej opieki, m.in. zabiegw chirurgicznych" - powiedzia Fedaczyski.
Weterynarz zaznaczy, e zwierzta - po wyleczeniu - wypuszczane s na wolno.
Na nieingerowanie w naturalne rodowisko saren uwag zwraca te rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasw Pastwowych w Kronie Edward Marszaek. - Od lat obserwujemy przyrost populacji saren; nastpio te zmiana ich zachowa. Obecnie bytuj one w bardzo licznych, dochodzcych do kilkudziesiciu osobnikw stadach, a jeszcze kilka lat temu takie stada liczyy od piciu do omiu osobnikw – zauway.
Kolejn przyczyn czstszych spotka z sarnami jest – wedug Marszaka – fakt, e zwierzta te odczuwaj mniejszy lk przed czowiekiem. Przypomina, e do niedawna nie mona byo zobaczy saren w obrbie zabudowa, a teraz czsto eruj w naszych ogrdkach.
W lasach Podkarpacia doliczono si ponad 36 tys. tych zwierzt.
Placwka leczenia saren w przemyskim orodku istnieje od kilku lat. Rocznie trafia tam 50-70 dorosych zwierzt oraz ok. 20 modych. Na ich potrzeby przystosowano drewniany, ogrodzony budynek.
Orodka Rehabilitacji Zwierzt Chronionych w Przemylu dziaa od pocztku lat 90. ubiegego wieku. S tam leczone ptaki i zwierzta gwnie z Podkarpacia. Cho bywa, e rwnie z ssiednich wojewdztw.
...
Ju mamy absurd z t ,,dobroci dla zwierzt" zidiocialego Zachodu. W naturze jest selekcja. Sabe umieraj i s zjadane. I tak ma by. Nie musicie ,,ratowa zwierztek". Chyba e domowe ulubione z poaru. Bd oczywicie z katastrof ekologicznych. ALE NIE Z NATURY! Gupie media odurzaj lud.
Obrocy krlikw domagaj si kary wizienia za sprzeda ich misa i jego jedzenie
Wtorek, 31 marca 2015, rdo:PAP
fot.WP.PL / Leszek wierszcz
Krlik to zwierz salonowe, a nie do podania z pieczonymi kartoflami - mwi woscy obrocy praw zwierzt, ktrzy prowadz kampani, nawoujc do rezygnacji z ich jedzenia. Pojawia si radykalna propozycja kary wizienia za sprzeda i spoywanie ich misa.
W Wielkim Tygodniu, gdy jak co roku mionicy zwierzt apeluj do Wochw o to, by nie jedli tradycyjnych wielkanocnych da z jagnit i protestuj przeciwko ich ubojowi, rozpocza si te oglnokrajowa akcja w obronie krlikw. Prowadz je dwa woskie stowarzyszenia, a ich rzeczniczk jest deputowana Forza Italia Michela Vittoria Brambilla.
Zwraca si uwag na paradoks: krliki s, po psach i kotach, na trzecim miejscu wrd najpopularniejszych zwierzt domowych we Woszech, a jednoczenie zjada si ich miso. - Zasuguj one - argumentuje Brambilla - na tak sam ochron, jak inne zwierzta, ktre yj w naszych domach i nale wrcz do rodzin.
Dlatego inicjatorzy kampanii zbieraj podpisy pod propozycj wprowadzenia zakazu uboju krlikw, eksportu, importu i sprzeday ich misa oraz jego spoywania. Groziyby za to kary od 4 miesicy do 2 lat wizienia oraz grzywna od 1 do 5 tysicy euro za kade zwierz.
Podstaw prawn projektu nowych norm s, wyjaniono, ju obowizujce przepisy o zakazie maltretowania zwierzt. Wczeniej wprowadzono obowizek rejestrowania krlikw domowych. Kara za zamanie tego wymogu wynosi 75 euro.
Ponadto obrocy krlikw zaproponowali, aby ich waciciele mieli obowizek zapewnienia im, by na co najmniej trzy godziny dziennie mogy opuszcza swoje klatki i porusza si swobodnie. Przytacza si opini ekspertw, wedug ktrych krliki nie mog y w zupenym odosobnieniu i musz mie kontakt z innymi ywymi istotami.
...
Zachodni debile i ,,prawa zwierzat"...
Stowarzyszenie Otwarte Klatki;
Obrocy zwierzt chc zakazu hodowli lisw na futro
Obrocy zwierzt chc zakazu hodowli lisw na futro - Stowarzyszenie Otwarte Klatki;
Stowarzyszenie Otwarte Klatki apeluje do kandydatw w wyborach parlamentarnych o uwzgldnienie problematyki ochrony zwierzt w swoich programach politycznych i zachca do poparcia zakazu hodowli lisw na futro.
"Chc, eby mj gos w nadchodzcych wyborach pomg zwierztom. Bd wybiera spord tych kandydatw, ktrzy zgodnie z wol milionw Polakw i Polek stan w obronie zwierzt" - to fragment apelu, pod ktrym dziaacze zbieraj podpisy na ulicach najwikszych polskich miast i poprzez stron internetow www.otwarteklatki.pl/apel-o-ochrone-zwierzat/, aby zwrci uwag politykw na problem dobrostanu zwierzt.
REKLAMA
Pawe Rawicki, wiceprezes Stowarzyszenia Otwarte Klatki przypomina: "W ostatnich latach politycy w Polsce zauwayli ju, e ochrona zwierzt jest dla wyborcw wanym tematem. Niestety, wikszo programw politycznych nie wykracza poza bardzo oglnikowe deklaracje, z ktrych nie da si nikogo rozliczy. Tym razem oczekujemy od kandydatw w wyborach konkretnych propozycji na polepszenie sytuacji zwierzt".
Wedug obrocw zwierzt, jednym z najbardziej palcych dzi problemw ochrony zwierzt w Polsce, ktry mona realnie rozwiza w krtkim czasie, jest hodowla lisw na futro. W caym kraju co roku ok. 300-400 tysicy lisw jest hodowanych w klatkach, zabijanych i skrowanych (wszystkich zwierzt futerkowych zabija si ok. 10 milionw rocznie). Powierzchnia klatki, w ktrej spdza ycie para lisw, to zazwyczaj 1m kwadratowy. . To 26 razy mniej ni maj do dyspozycji lisy w ogrodach zoologicznych i niky uamek powierzchni naturalnego terytorium lisw yjcych na wolnoci.
W ubiegym miesicu inspektorzy Stowarzyszenia Otwarte Klatki zabrali dwa kalekie szczenita lisw z fermy w Kieczewie pod Kocianem, ktrych stan ocenili na zagraajcy yciu lub zdrowiu. Historia Jasia i Magosi - bo tak nazwano uratowane zwierzta - poruszya Polakw. Apel do wjta gminy Kocian o formalne odebranie lisw wacicielowi i przekazanie ich pod opiek stowarzyszenia w cigu tygodnia podpisao okoo 10 tysicy osb. Waciciel fermy ostatecznie zrzek si dobrowolnie lisw na rzecz Stowarzyszenia.
Wedug badania przeprowadzonego przez Instytut Homo Homini w 2014 roku 55 proc. Polakw popiera peen zakaz hodowli zwierzt na futro. Pod petycj na rzecz takie zakazu na stronie www.antyfutro.pl podpisao si ju ponad 88 tysicy osb.
Przed padziernikowymi wyborami parlamentarnymi apel o uwzgldnienie problematyki ochrony zwierzt trafi razem z podpisami do wszystkich komitetw wyborczych, aby przypomnie kandydatom, e ochrona zwierzt jest wanym tematem politycznym. Za stopniow eliminacj hodowli zwierzt na futro opowiedziay si ju Partia Razem, Biao-Czerwoni oraz Zieloni.
...
Rozumiem protesty przeciw ciasnym klatkom. Ale zakazac? Zreszta dlaczego akurat futerkowe. A co ze zwierzetami nie milutkimi? Jak nietoperze skunksy itp? To takie same zwierzatka...
Regiomoto.pl
Impas w budowie S-7? Ekolodzy w obronie zagroonego gatunku motyla
Impas w budowie S-7? Ekolodzy w obronie zagroonego gatunku motyla - Shutterstock
Przedua si spr o budow drogi ekspresowej nr 7 do Skaryska. Chodzi o konflikt na linii organizacja eokologiczna - Generalna Dyrekcja Drg Krajowych i Autostrad, podaje portal "Regiomoto.pl".
Organizacja Pracownia na rzecz Wszystkich Istot robi wszystko, by nie dopuci do budowy wza Pnoc w okolicy rzeczki Olenicy, ktry ma przechodzi przez szlak wdrwek wilkw i osi. Najmocniejszym argumentem "Zielonych" jest jednak ochrona przeplatki aurinii, zagroonego gatunku motyla.
REKLAMA
Jako rozwizanie sytuacji Generalna Dyrekcja zaproponowaa przeniesienie populacji przeplatki. Zaczto nawet przygotowywa ju nowe siedlisko - podmok k, tak, by aurinie znalazy odpowiednie warunki. Jednak to spotkao si z fal krytyki ze strony ekologw.
Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zoya ju zawiadomienie o zagroeniu wystpienia szkody w rodowisku. Prace nad ekspreswk S-7 zostay wstrzymane na duszy czas - czytamy na "Regiomoto.pl".
...
To juz absurd.
Zabi psa siekier. Gro mu trzy lata wizienia
Katarzyna Koodziejska
Dziennikarka Onetu
Zabi psa siekier. Gro mu trzy lata wizienia - shutterstock / Shutterstock
Policjanci z Redy zatrzymali 38-letniego mieszkaca tej miejscowoci. Mczyzna zabi swojego psa siekier, a drugiego czworonoga rani noem. Sprawca tego brutalnego czynu zosta przewieziony do szpitala psychiatrycznego.
Zgoszenie otrzymali policjanci od osoby, ktra prawdopodobnie widziaa zdarzenie. 38-latek by wyjtkowo agresywny. Wedug zgoszenia, zabi psa. Na miejscu mczyzn obezwadnili policjanci z Redy. Do zdarzenia doszo wczoraj wieczorem. - Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i ustalili okolicznoci zdarzenia, z ktrych wynikao, e 38-latek by agresywny i siekier zabi swojego psa, natomiast drugiego rani noem – wyjania Anetta Potrykus, rzecznik wejherowskiej policji. - Nie kojarz podobnej sprawy w ostatnim czasie – mwi policjantka w rozmowie z Onetem.
Psy byy due. Dziki reakcji wiadka, drugiego czworonoga udao si uratowa. Policjanci obezwadnili agresora, a na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. 38-latek zosta przetransportowany do szpitala specjalistycznego w asycie policjantw. Dopiero po badaniach bdzie mg zosta przesuchany i wtedy najpewniej usyszy zarzuty.
Za zabicie zwierzcia grozi kara pozbawienia wolnoci dwch lat, za czyn ze szczeglnym okruciestwem – do trzech lat.
...
Swojego psa? To ja zabilem karpia tluczkiem. Ile lat mi grozi?
The Mirror
Przystanek autobusowy zmieni si w sanktuarium w hodzie dla potrconego kota
Przystanek autobusowy zmieni si w sanktuarium w hodzie dla potrconego kota - Thinkstock
Missy, znana jako "Przystankowy Kot" umilaa czas oczekujcym na autobus linii nr 39 w Havant (hrabstwo Hampshire, Wielka Brytania). Kotka zostaa potrcona przez samochd i zdecha. Teraz ludzie chc j uhonorowa w nietypowy sposb.
Po mierci kotki kierowca autobusu Craig Cockram zaoy stron, na ktrej zbiera pienidze. Do tej pory mczynie udao si pozyska 2 500 funtw na tablic upamitniajc kotk. Zostanie ona umieszczona na przystanku na stae, obok innych rzeczy przynoszonych przez podrnych dla Missy.
Obserwuj
The Sun
@TheSun
Locals furious after Missy the Bus Stop Cat kicked to death by vicious thugs thesun.uk/6019BZWwt
Waciciele kota s zrozpaczeni po jego stracie. – Mielimy go od czasu, kiedy przyjaciel brata zacz studia i szuka par, ktre nie maj zwierzt - powiedzia Wells.
Na przystankach, gdzie widywany by kot, podrni zostawili ok. 20 bukietw kwiatw. "Zawsze lubiem ci askota za uchem, kiedy czekaem na autobus" – gosi jedna z notek.
Reszta z zebranych pienidzy zostanie przekazana na cele charytatywne zwizane ze zwierztami.
...
Ja ci! Sanktuarium Kota. Kultysci Miau! Tego Jon van Caneghem nie wymyslil? Jak to bedzie po angielsku? Miaow Sanctuary?
Wchodzicie do srodka czuc zapach kociej siersci i plusk mleka...
Gdaskie schronisko zachca do adopcji kotw
Katarzyna Koodziejska
Dziennikarka Onetu
Gdaskie schronisko zachca do adopcji kotw - Shutterstock
"Promyk" organizuje jutro dzie otwarty. Pracownicy schroniska chc przedstawi swoich podopiecznych i zachci do adopcji. Wydarzenie organizowane jest z okazji Midzynarodowego Dnia Kota.
- Nasze spotkanie dedykowane kotom wanie organizujemy na t okoliczno, ktra przypada w najblisz rod - 17 lutego. My witowa bdziemy ten dzie chwil wczeniej, bo ju w najblisz sobot – 13 lutego, bo zaley nam by moliwo witowania z nami mieli wszyscy chtni – zachca Piotr winiarski, kierownik gdaskiego schroniska dla bezdomnych zwierzt "Promyk".
REKLAMA
Na odwiedzajcych czeka bd pracownicy, wolontariusze i podopieczni schroniska. W programie m.in. zadania edukacyjne skierowane do najmodszych, ktre pozwol lepiej pozna koty. - To doskonaa okazja, by przedstawi naszych kocich podopiecznych, a w rezultacie by moe skoni kogo do podjcia decyzji o przygarniciu, ktrego z nich do domu - dodaje Grzegorz Zaleski z "Promyka". – Ponadto uwraliwi chcemy take wszystkich na los kotw wolno bytujcych na terenie Gdaska i uzmysowi jak wan rol peni w miejskim ekosystemie, i jak istotna jest nasza pomoc, eby mogy w nim nadal w miar bezpiecznie funkcjonowa - wyjania Zaleski.
W trakcie imprezy przeprowadzona bdzie take zbirka darw szczeglnie pod ktem potrzeb kotw hospitalizowanych. Obecnie najbardziej potrzebne rzeczy to: karma "mokra" dobrej jakoci, polarowe koce i termofory.
- Mamy take nadziej, e uczestnictwo w tej imprezie wielu odwiedzajcych przekona do tego, e warto pomaga zwierztom przebywajcym w schronisku i zdecyduj si na zostanie wolontariuszami - zaznacza Piotr winiarski.
Dzie otwarty odbdzie si w sobot w godzinach 11-16, w schronisku "Promyk" przy ul. Przyrodnikw 14.
...
Adopcja kota? W naszym jezyku adoptuje sie dzieci ktore sa ,,troche" wazniejsze niz koty nieprawdaz? Kultysci Miau dajo czad!
Walia: policjanci umylnie przejechali psa na autostradzie, by "nie cierpia". Internauci oburzeni
24 lutego 2016, 10:38
• Do zdarzenia doszo w poniedziaek na autostradzie A55 w pn. Walii
• "Moglicie wstrzyma ruch" - pisz internauci
• Policjanci podkrelaj, e decyzja "nie bya atwa"
Na Wyspach Brytyjskich poruszenie wywoaa sprawa psa, ktry biega po autostradzie A55 w pnocnej Walii. Brytyjscy policjanci celowo go przejechali, by ten "nie cierpia".
Police deliberately ran over and killed a dog “so it wouldn’t suffer”https://t.co/Sz2YaWrI39 pic.twitter.com/Z2133hpzb0
— BuzzFeed UK (@BuzzFeedUK) luty 24, 2016
Policjanci zaznaczaj, e decyzja "nie bya atwa", bo sami maj psy. Jak podkrelili w wydanym owiadczeniu, starali si go zapa psa, jednak ten za kadym razem ucieka. Z powodu zagroenia dla kierowcw, zdecydowano si w kocu usun go z drogi.
Policja otrzymaa zawiadomienie o bkajcym si na drodze psie w poniedziaek, ok. godz. 3 w nocy. Mia on sprawia, e pojazdy jadce 70 mil na godzin, zbaczay z trasy. Dwch policjantw prbowao zapa zwierz, jeden z nich zosta ugryziony.
- Jedyn bezpieczn opcj byo przejechanie psa z wystarczajc prdkoci, aby upewni si, e nie bdzie on cierpia. Inne metody byy rozwaane, ale w kocu wykluczone ze wzgldu bezpieczestwa - stwierdzi gwny inspektor Darren Wareing.
Awful decision @NWPolice. There must have been alternatives. "Police run over dog on A55.....on purpose" https://t.co/IQ6IF7VVz0
— Alex France (@alex_france) luty 24, 2016
Sprawa szybko znalaza silny oddwik wrd internautw, ktrzy nie kryj oburzenia decyzj policjantw. "Wybrali najatwiejsz opcj. Powinni si za siebie wstydzi", "moglicie wstrzyma ruch" - pisz w komentarzach.
Cz internautw poparo jednak decyzj funkcjonariuszy, zaznaczajc, e dziki niej udao si zapobiec potencjalnej katastrofie.
I'll be blunt & truthful, if a single human life was spared & other options considered, I'd vote @NWPolice on this https://t.co/EvC5oVpOrt
— Fiona (@FionaJDavies) luty 24, 2016
...
Zachodni debile. POLICJA JEST OD TEGO BARANY ZEBY PILNOWAC TAKICH RZECZY! Beda ryzykowac zyciem ludzi dla pieska. Kultysci Hau.
Nisko: zlecia zabicie swojego psa. Policjanci zatrzymali trzy osoby
Marcin Kobiaka
Dziennikarz Onetu
Zatrzymani zastrzelili psa - Policja
Bestialskie zabjstwo psa na jednej z posesji w Nisku. Wacicielka zwierzcia nie potrafia sobie z nim poradzi. Uznaa, e najlepszym sposobem bdzie zastrzelenie psa.
Cae zdarzenie rozegrao si w sobot po poudniu. Policjanci zostali wezwani na jedn z posesji w Nisku. Zaalarmowali ich ssiedzi, ktrzy usyszeli wystrza z broni i wyszli z domu. Pod potem zauwayli zabite zwierz. Ssiedzi wczeniej widzieli mczyzn, ktrzy prbowali zapa psa biegajcego po podwrku. Jeden z nich mia w rku bro.
REKLAMA
Na miejscu interwencji policjanci zastali wacicielk psa. Kobieta odmwia wyjanie. Kiedy funkcjonariusze na podwrku znaleli du plam krwi, mieszkanka Niska wskazaa d z czciowo przysypanym ziemi martwym zwierzciem. D wykopano obok budynku gospodarczego.
Policjanci zdecydowali, e 72-letnia wacicielka psa oraz dwch mczyzn, czyli syn kobiety i jego znajomy, zostan zatrzymani. W trakcie przesuchania mundurowi ustalili, e kobieta bya wacicielk psa od trzech lat.
- Przez cay czas miaa z nim kopoty. Pies cigle ucieka z posesji. Dostaa nawet mandat za niezachowanie rodkw ostronoci przy trzymaniu zwierzcia – relacjonuje Anna Kowalik z niaskiej policji.
Kobieta poprosia syna, aby pomg jej pozby si psa. Pocztkowo chcieli go otru, a potem stwierdzili, e lepiej bdzie go zastrzeli. 52-letni syn wacicielki skontaktowa si ze swoim znajomym, ktry mia posiada bro. Na miejsce przyjechali samochodem syna wacicielki.
- Chwil trwao zanim udao im si przywoa psa. 69-letni znajomy zabi zwierz jednym wystrzaem. Martwy pies zosta zacignity za budynek gospodarczy i wrzucony do wykopanego dou – dodaje Kowalik.
W mieszkaniu 69-letniego mieszkaca Stalowej Woli policjanci znaleli i zabezpieczyli dwie jednostki broni oraz amunicj. Bro bdzie przesana do bada, ktre maj potwierdzi, czy to rzeczywicie z niej zabito zwierz. Biegli sprawdz rwnie, czy bro zostaa przerobiona na bro paln.
Policjanci zatrzymanej trjce przedstawili zarzuty zabicia psa, podegania i pomocnictwa, oraz posiadania amunicji bez zezwolenia. 69-latek moe rwnie usysze zarzut nielegalnego przerobienia i posiadania broni.
...
GDZIE TU BESTIALSTWO! POPIERZYLO WAS KOMPLETNIE? SADY MAJA ZA DUZO CZASU? POLICJA NIE MA CO ROBIC! TO CO ZACHODU PRZYCHODZI TO OBLED! CHORZY UMYSLOWO!
Najstarszy mczyzna wiata pochodzi z odzi. Izrael Kryszta ma 112 lat
Magdalena Gaczyska
Dziennikarka Onetu
Izrael Kryszta - Materiay prasowe
Izrael Kryszta ma 112 lat i od pitku ju oficjalnie dziery tytu najstarszego, yjcego mczyzny na wiecie. Zosta bowiem wpisany do "Ksigi rekordw Guinnessa". Jak si okazuje, Kryszta pochodzi z odzi.
Izrael Kryszta urodzi si w 1903 roku w arnowie lecym midzy Kielcami a Piotrkowem Trybunalskim. Kiedy mia 20 lat przenis si do odzi, by najpierw pracowa jako lusarz. Pniej przeprowadzi si do podmiejskiej rodzinnej fabryki cukierkw.
REKLAMA
REKLAMA
W wywiadzie dla izraelskiego dziennika "Haaretz" wspomina lata okupacji. Izrael Kryszta w 1940 roku pracowa jako cukiernik w dzkim getcie. Cztery lata pniej zosta wywieziony do Auschwitz. W obozie zmara jego ona, w Holocaucie straci take dwjk dzieci.
Po wojnie wrci do odzi, gdzie produkowa cukierki dla onierzy radzieckich. W 1950 roku wyjecha do Izraela. Najpierw pracowa u polskich ydw, w wytwrni sodyczy, potem zacz sam produkowa sodkoci. Stworzy midzy innymi skrki pomaraczowe w czekoladzie czy likier czekoladowy.
Izrael Kryszta ma dziewicioro wnukw oraz pokan liczb prawnukw. Swj tytu – najstarszego mczyzny na wiecie – zyska w styczniu, po mierci Japoczyka Yasutaro Koine. Koine zmar w wieku 112 lat i 312 dni. Najstarszym czowiekiem wiata jest Susannah Mushatt Jones z Ameryki. Ma 115 lat.
...
Nawdychal sie dwutlenku wegla I PROSZE! Pamietajcie ze niebo nad Lodzia przed 89 rokiem bylo czarne!
PAP
Olsztyn: proces mczyzn oskaronych o usiowanie zabicia psa
Olsztyn: proces mczyzn oskaronych o usiowanie zabicia psa - Norbert Litwiski / Onet
Przed olsztyskim sdem rejonowym rozpocz si dzisiaj proces dwch mczyzn oskaronych o usiowanie zabicia psa Barego, poczone ze szczeglnym okruciestwem. Barego uratowali policjanci wezwani przez mieszkacw wsi. Jeden z funkcjonariuszy adoptowa pniej psa.
Sprawa mieszaca Barego z jednej ze wsi pod Olsztynkiem staa si gona w caej Polsce, po tym jak dwaj mieszkacy, w tym waciciel zwierzcia Sebastian O., tak okrutnie si z nim obeszli.
REKLAMA
REKLAMA
Mczyni s oskareni z ustawy o ochronie zwierzt o to, e usiowali zabi Barego, kilkukrotnie uderzajc czworonoga obuchem siekiery w gow, nastpnie ywcem zakopali go w lesie. Powodem takiego czynu - jak utrzymywali - byo to, e pies mia zagry krliki nalece do jednego z mczyzn, Mariusza J.
Pies przey dziki policjantom, ktrzy po anonimowym sygnale przyjechali do wsi. Zaczli wypytywa waciciela psa, ten w kocu si przyzna, e zabi zwierz i zakopa w lesie. Pokaza policjantom miejsce, a gdy ci zaczli odkopywa d, w pewnym momencie pies zacz dawa oznaki ycia. Zosta przewieziony do weterynarza i dziki temu przey.
Pocztkowo prokuratura wnosia do sdu, by mczyni dobrowolnie poddali si i karze, proponujc kary wizienia w zawieszeniu. Jednak sprzeciwiy si temu dwie organizacje ochrony zwierzt, ktrych przedstawiciele wystpuj w roli pokrzywdzonych w tej sprawie. daj dla oskaronych kary bezwzgldnego wizienia oraz ograniczenia wolnoci poczonego z prac spoeczn.
Dzisiaj oskareni przed sdem nie przyznali si do zarzucanych im czynw. Mariusz J. przyzna si jedynie do zadania psu dwch ciosw, po ktrych jak twierdzi czworonogowi nic si nie stao, bo "wci sta na nogach". Natomiast Sebastian O. przyzna si jedynie do tego, e zakopa psa, gdy ten ju by martwy. Wsposkareni obwiniaj si wzajemnie, twierdzc, e aden z nich nie mia zamiaru zabi psa.
Weterynarz, do ktrego trafi Bary po pobiciu powiedzia dzisiaj przed sdem, e pies mia kilkanacie ran na gowie, w tym take gbokie cite i tuczone. Pies by w gbokim szoku, nie reagowa na bodce blowe i jakiekolwiek sygnau z otoczenia - podkreli weterynarz.
Dzisiaj sd przesucha take wiadkw skatowania psa, mieszkacw wioski. Odroczy rozpraw do 29 kwietnia, kiedy to przesuchani maj by policjanci, ktrzy prowadzili dochodzenie w sprawie psa.
Obecnie Bary ma si dobrze i znajduje si pod opiek policjanta, ktry uratowa mu ycie. Jak przyznaje prokuratura najbardziej poruszajce byo to, e gdy Bary, cho ciko ranny, zobaczy swego waciciela, ktry by jego oprawc, zacz z radoci merda ogonem.
...
Jedyny blad to nie rozwalenie czaszki siekiera zeby na pewno nie byl zywy. Zwierzeta sa wytrzymale. Chyba ze bylo cos jeszcze?
Prokuratura nie odpuci zabjcy kota
Mikoaj Podolski
Dziennikarz Onetu
Prokuratura nie odpuci zabjcy kota - Thinkstock
Bydgoscy prokuratorzy wycofali si z chci warunkowego umorzenia postpowania wobec mczyzny, ktry zastrzeli kota. Jak zapowiadaj, bd wnioskowa o jego ukaranie.
Sprawa trafia do ledczych w styczniu, kiedy jeden z mieszkacw pod bydgoskiej miejscowoci Biae Bota zgosi, e widzia, jak jego ssiad zastrzeli z wiatrwki schwytanego przez siebie kota. Zwok futrzaka jednak nie odnaleziono. Wedug ustale "Gazety Pomorskiej", ktra jako pierwsza napisaa o sprawie, zrodziy si wwczas podejrzenia, e mczyzna moe by odpowiedzialny rwnie za mier kilkunastu innych zwierzt, ktre znajdowano martwe w okolicy.
REKLAMA
REKLAMA
Podczas przesuchania mczyzna przyzna si do pojmania jednego kota i oddania do niego strzau. Nie potwierdzi jednak, e chcia zabi zwierz. Prokuratura najpierw wnioskowaa o warunkowe umorzenie postpowania, co oznaczaoby, e mieszkaniec Biaych Bot dalej figurowaby w aktach jako osoba niekarana. Miao skoczy si na grzywnie. Po interwencji prokuratora rejonowego ledczy odstpili jednak od tych zamiarw.
- Rzeczywicie zosta skierowany do sdu wniosek o warunkowe umorzenie postpowania. Gdyby sd na to przysta, przesdziby o sprawstwie i winie danej osoby. Jednake zamiast kary zostayby zastosowane inne rodki. W tym przypadku miao by to wiadczenie pienine - tumaczy Wodzimierz Marszakowski z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Poudnie. - Postanowiem jednak zapozna si z lektur akt tej sprawy i podjem decyzj o tym, e prokurator, ktry zjawi si na rozprawie, nie podtrzyma wniosku o warunkowe umorzenie. Zamiast tego bdzie wnosi o rozpoznanie sprawy. Czyli tak, jakby zosta skierowany akt oskarenia.
Sprawcy grozi wic kara do dwch lat pozbawienia wolnoci. Nie by jednak wczeniej karany, zatem ledczy nie spodziewaj si a tak surowego wyroku. Oskarenie dotyczy tylko jednego czynu zwizanego z jednym kotem. Policjanci nie udowodnili mu zwizku ze mierci innych zwierzt. Rozprawa ma si odby na pocztku kwietnia.
...
Jesli zabijal ludziom koty TO SZKODZIL LUDZIOM NIE KOTOM! Samo zabicie kota nie jest zlem.
Mieszkaniec Kutna wezwa pogotowie do... jamnika
grz/
2016-04-14, 11:03
Skomentuj
0
38-letni mczyzna zaalarmowa pogotowie ratunkowe, e jego 8-letni syn spad z jabonki i ma ran gowy. Na miejscu okazao si, e w mieszkaniu nie ma adnego dziecka, a cierpi jamnik, ktry ma ran na pysku. Mczyzna sdzi, e medycy bez zwoki zabior si do szycia.
Flickr/Rolf Larsen/CC BY 2.0
Kraj
Policjanci testuj w akcji nowoczesn...
Do zdarzenia doszo w miniony wtorek po godz. 15. Karetka firmy Falck z dwoma ratownikami medycznymi dotara miejsce ju po kilku minutach, jednak ratownicy po wejciu do mieszkania stwierdzili, e nie ma tam adnego dziecka.
Czeka na nich mczyzna, ktry domaga si, aby ratownicy zajli si jego psem wabicym si Tyson. Zacz przy tym awanturowa si, wic wezwano policj.
- Mczyzna tumaczy, e traktuje psa, jak wasne dziecko i domaga si interwencji - powiedzia polstnews.pl podkomisarz Pawe Witczak z kutnowskiej policji. Mczyzna by trzewy.
Okazao si przy tym, e 38-latek jest doskonale znany kutnowskiej policji, gdy by ju wielokrotnie karany za kradziee.
Za nieuzasadnione wezwanie zosta ukarany 500-zotowym mandatem.
- Na tym na razie sprawa si koczy, ale gdyby si powtarzaa, to wwczas zoymy wniosek do sdu, ktry moe wwczas naoy kar dodatkow. Na przykad nakaza pokrycie kosztw poniesionych przez suby medyczne - powiedzia podkom. Pawe Witczak.
polsatnews.pl
...
Media moga sie cieszyc. Tyle bredzily o ,,adopcji" kotkow i pieskow i strasznych zbrodniach zabicia zwierzatka ze lud sobie wzial do serca i chroni zwierzatka za wszelka cene. NIECH KARY PLACA MEDIOLE!
Pies przykuty acuchem do torw. Wybawca zatrzyma pocig
dmilo, kaien publikacja: 21.04.2016 aktualizacja: 15:07
wylij
drukuj
fot
Nie wiadomo, kto przywiza psa do torowiska (fot. Policja)
Ten pies zginby na torach, gdyby nie byskawiczna interwencja mieszkaca okolic Kodzka. Przejedajcy w pobliu mczyzna zorientowa si, e zwierzakowi grozi mier pod koami zbliajcego si szynobusa i ruszy na ratunek.
Zabi psa drewnianym kokiem, bo wacicielce si znudzi
Do penych napicia chwil doszo w ubiegym tygodniu w rejonie Kodzka (woj. dolnolskie).
– Jak przejedajcy obok mczyzna zobaczy, e pies w aden sposb nie moe si uwolni, a szynobus si zblia, stan obok torw i zacz macha, krzycze. Szynobus jecha na tyle wolno, e zdoa si zatrzyma kilka metrw przed zwierzciem – mwia dla tvp.info podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kodzku.
Gdy pocig stan, mczyzna wyrwa acuchy przymocowane do torowiska. Przeraone zwierz ucieko. Policja prowadzi postpowanie, ktre ma wyjani okolicznoci tej sprawy.
Funkcjonariusze podzikowali mczynie, ktry uratowa psa (fot. Policja)
Nie ulega wtpliwoci, e gdyby nie reakcja mczyzny, przykuty do torw pies byby skazany na pewn mier. Dlatego Komendant Powiatowy Policji w Kodzku, w obecnoci przedstawicieli Fundacji „Pod psi gwiazd”, zoy mu w czwartek gratulacje.
tvp.info
>>>
Akurat smierc byla by pewna i szybka. Ale nie o to chodzi. Nie mozna dopuscic zeby kolej byla traktowana jako ubojnia. I do szyn byly przywiazane psy koty krowy swinie itp do odstrzalu.
Fantazja faktycznie szalona...